V pátek startuje v Domažlicích Juniorfest

09.11.2018
Od 9. do 15. listopadu se nejen filmoví nadšenci, ale i další návštěvníci - nejmenší i dospělí - mohou těšit na filmové projekce a setkání se známými osobnostmi českého a zahraničního filmu.
V rámci vybraných filmových projekcí zprostředkovává Juniorfest příležitosti k setkání s mnohými umělci a tvůrci, kteří stáli u zrodu dětských snímků. Na jedno z těchto setkání se mnohou místní těšit již během slavnostního zahájení festivalu. Jak již bylo uvedeno

v říjnovém zpravodaji - zahájení se v Domažlicích uskuteční v pátek 9. listopadu v sále Městského kulturního střediska. Součástí zahájení bude premiéra nové české pohádky Čertí brko s herci Judit Bárdos a Janem Cinou, projekci doprovodní početná delegace tvůrců a herců z tohoto filmu. Další významnou osobností, která na festival zavítá již během zahajovacího večera, je John Stevenson, velmi uznávaný režisér a animátor, který natočil na Oskara nominovaný celosvětový hit Kung Fu Panda. „Je to velké jméno a pro nás je čest, že přijal pozvání na náš festival,“ informovala programová ředitelka festivalu Barbora Kyas. Stevenson během slavnostního zahájení obdrží Zlatou rafičku - nejvyšší festivalové ocenění.

Další udílení cen Zlaté rafičky se sice odehraje na Státním hradě a zámku v Horšovském Týně, ovšem pořadatelé festivalu zajistili na akci autobusovou přepravu z domažlického autobusového nádraží. Zájemci o místo v autobuse se mohou hlásit na info@juniorfest.cz. Letošní ocenění převezme v sobotu 10. listopadu od 14:00 režisér filmové pohádky Anděl Páně Jiří Strach
a v úterý 13. listopadu od 17:30 herečka Iva Janžurová. Tato dvě významná jména doplní účast i dalších známých osobností ze světa filmu a televize, proto si neváhejte rezervovat své místo.
Juniorfest je však především o filmech

a dětské kinematografii, divákům ve městě přinese pestrou nabídku filmových projekcí. „Pro fanoušky fotbalu jsme připravili projekci snímku Falkoni, která proběhne v Kině Čakan v sobotu 10. listopadu od 9:30 hodin, tentýž den se bude v kině od 14:00 promítat film o snech a realitě pod názvem Něco z Alenky. Nejmenší diváci ocení animovaný snímek Gordon a Paddy - ten odehrajeme
v neděli od 14:00 a večer od 19:30 pak nabídneme snímek pro starší děti Všechno bude, vyprávějící příběh o útěku dětí z domova za svobodou,“ doporučuje Kyas konkrétní snímky z festivalového programu. Další filmy a termíny projekcí jsou uveřejněny na www.juniorfest.cz.

Vstupné na jednotlivé filmové projekce činí 60 Kč, zároveň festival nově nabízí všem filmovým fanouškům diváckou akreditaci za mimořádnou cenu 240 Kč. Akreditace je platná v rámci veškerých filmových projekcí, bližší informace jsou uveřejněny na webových stránkách festivalu. Obdobně, jako v loňském roce, se bude hlavní akreditační centrum nacházet v prostorách Muzea Chodska. Zde bude možné si od 8. listopadu zakoupit nejen vstupenky na jednotlivé filmové projekce, ale i festivalových merch nebo katalog.

Návštěvníci z Domažlic a okolí však mohou zavítat i na některou akci z doprovodného programu. Na neděli 11. listopadu přichystali od 14:00 hodin pořadatelé festivalu kaskadérskou show na Sokolišti, která bude vedená nejlepšími českými kaskadéry. Předvedeny budou ukázky rvaček včetně vysvětlení “rvacích” triků před kamerou, dále na ukázku jízdy auta se speciálním podvozkem, díky kterému se chová jako na ledu a na závěr kaskadéři předvedou trik hořícího člověka.

Další doprovodné akce, podrobný filmový program a odborný program festivalu jsou zveřejněny na www.juniorfest.cz
Převzato ODTUD

Aktuálně z Domažlicka