Řidička se střetla s vlakem a odjela, policie po ní pátrá

11.10.2018
Domažličtí dopravní policisté se obracejí na veřejnost a hledají svědky dopravní nehody. Svědci by svými informacemi mohli pomoci objasnit průběh a příčinu této dopravní nehody, ale také totožnost neznámé řidičky.
 
K dopravní nehodě došlo 9. října v 15:50 hodin na nezabezpečeném železničním přejezdu bez závor mezi obcemi Srby a Meclov. Při příjezdu k železničnímu přejezdu se řidička dostatečně nepřesvědčila, zda může na přejezd vjet. Na poslední chvíli zastavila vozidlo těsně v průjezdném průřezu trati na železničním přejezdu, ale střetu s projíždějícím osobním vlakem jedoucím ze stanice Horšovský Týn do stanice Meclov nedokázala zabránit. Došlo ke střetu pravé přední části osobního vlaku (nástupního schůdku u stanoviště strojvedoucího) s levou částí osobního automobilu. Řidička na místě dopravní nehody nesetrvala a z místa dopravní nehody odjela.

Podle sdělení strojvedoucího bylo v době srážky přepravováno 22 cestujících. Nikdo z cestujících ani strojvedoucí nebyl zraněn. Vzhledem k dopravní nehodě byl provoz na železniční trati Horšovský Týn - Meclov a zpět přerušen v době od 15:50 hodin – 17:35 hodin. Při dopravní nehodě nedošlo ke hmotné škodě na osobním vlaku, škodu na osobním automobilu nebylo možné kvůli újezdu řidičky od dopravní nehody určit.    

Případní svědci výše popsané události, kteří by mohli poskytnout informace k výše uvedené dopravní nehodě, se mohou přihlásit osobně na Dopravním inspektorátu v Domažlicích, nebo zatelefonovat na číslo 974 331 255, případně na bezplatnou tísňovou linku 158.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Domažlicka