Hokejové áčko Domažlic v Klatovech prohrálo

25.03.2018
Ilustrační foto
První zápas finálové série nevyšel podle domažlických představ. Stav série je 1:0 pro Klatovy a pokud budou chtít domácí zvednout pohár nad hlavu musí v pátek a v neděli vyhrát oba dva domácí zápasy. Zápas zhodnotil trenér Ladislav Horejš:

„K prvnímu zápasu finálové série jsme v Klatovech nastoupili bez dvou opor týmu. Pro zranění zápěstí chyběl kapitán Faschingbauer a na pátečním tréninku se smolně zranil Kulhánek. Utkání jsme začali na tři kompletní pětky. Vytvořili jsme si velký tlak, který se nám podařilo proměnit v úvodní gól zápasu. Bohužel jsme do dvanácté minuty první třetiny neproměnili další čtyři vyložené šance. V závěru třetiny jsme polevili v koncentraci, čehož zkušený soupeř využil a otočil skóre na 3:1. Ve druhé třetině se nám nepodařilo stav srovnat. Naopak soupeř přidal ještě jeden gól a odskočil na 4:1. Do třetí třetiny jsme sestavu stáhli na dvě pětky. Vytvořili jsme si místy až drtivý tlak z čehož vyplynulo vyrovnání stavu zápasu na 4:4. Škoda, že jsme darovali v závěru třetiny soupeři přesilovku, kterou těsně před koncem hráči Klatov proměnili v rozhodující gól zápasu. V závěrečné power-play jsme měli dvě velké šance, ale štěstěna byla proti. V domácích zápasech uděláme vše proto, abychom sérii otočili a vyhráli pro Domažlice pohár pro vítěze Krajské ligy. Jako pozitivum zápasu vidím, že se v prvním útoku vedle zkušených hráčů prosadil i mladý šestnáctiletý domažlický talent Štěpán Říha. Všechny diváky tímto zvu na páteční zápas do Domažlic.“

HC Klatovy B – HC Domažlice 5:4

Branky: 19. Vondryska (Čuban, Babka), 20. Horák (Pitel), 20. Vondryska, 33. Vondryska (Babka), 59.Babka (Čuban) – 2. Sequens (Baxa), 41. Polívka V. (Baxa), 50. Muchka (Polívka V., Horejš), 51. Polata (Blumentrit, Baxa).

Aktuálně z Domažlicka